Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – 22.11.2020r.

1. Za tydzień (29 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Nieodłącznym symbolem tego wyjątkowego czasu jest wieniec adwentowy. Dlatego w przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy świętej będziemy błogosławić wieńce adwentowe. Z tej racji zachęcamy wszystkich naszych parafian, do samodzielnego przygotowania takiego wieńca, który po Mszy świętej, należy umieścić w naszych domach na honorowym miejscu. Świece mogą się palić w czasie rodzinnej modlitwy, podczas wspólnych spotkań i posiłków. Wspólne, rodzinne przygotowanie wieńca adwentowego, szczególnie z dziećmi, będzie najlepszym sposobem rozpoczęcia przeżywania Adwentu w rodzinie.
  2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 8:30 pobłogosławimy również opłatki na stół wigilijny, który później będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła. Od przyszłej niedzieli będzie można również nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas”.
  3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu (tj. 6 grudnia) i będą trwały do wtorku (tj. 8 grudnia). Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.
  4. Dziękujemy Państwu Helenie i Marianowi Piernik za złożoną w minionym tygodniu ofiarę z przeznaczeniem na kaplicę adoracji Najświętszego Sakramentu. Swoją ofiarę w wysokości 800 zł. złożyły również Panie z naszego chóru parafialnego „Gaudete”. Bardzo dziękujemy.
  6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  7. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.