VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021r.

1. W ubiegłą, pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary zbierane na tacę, przeznaczone zostały na prace inwestycyjne w naszym kościele. Zebraliśmy 2385 zł. Bardzo dziękujemy.
  2. Dziękujemy Kołom Różańca p. Bojarskiej, p. Olejniczak, i p. Wiwatowskiej za ofiary złożone w minionym tygodniu.
  3. W Środę Popielcową (17 lutego) rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia o godzinie 7:00 i 18:00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem, który jest zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe dwa posiłki należy ograniczyć co do ilości.
  4. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia umocni również udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godzinie 17:30 oraz w Gorzkich żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godzinie 17:30. Na te nabożeństwa zapraszamy także rodziców i dzieci, które przygotowują się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Zbliża się termin składania deklaracji podatkowych PIT. Dlatego w imieniu naszej parafianki Moniki Kacprowicz, zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% na pokrycie kosztów jej rehabilitacji. Na ławkach przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki, na których znajdują się szczegółowe informacje.
  6. W minionym tygodniu na konto parafialne wpłynęła darowizna na inwestycje w naszym kościele w wysokości 500 zł. Bardzo dziękujemy za tę pomoc.
  7. Sprawozdanie z wizyty duszpasterskiej.
  9. Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.