XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNA

1. Dzisiaj obchodzimy 94. światowy dzień misyjny, pod hasłem: „Oto ja, poślij mnie”. Dzisiejsza niedziela, popularnie nazywana Misyjną, rozpoczyna Tydzień Misyjny, którego najważniejszym celem jest zanoszenie do Boga modlitwy, aby Królestwo Jezusa rozszerzało się na cały świat. Pieniądze, które zostały zebrane w zeszłym roku, zostały przeznaczone na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych, a także formację katechistów, kapłanów i rozwój ewangelizacji medialnej. Dlatego bardzo dziękujemy za złożoną dzisiaj ofiarę na tacę.
  2. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiamy, każdego dnia o godzinie 17:30. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie w poniedziałki, wtorki i piątki.
  3. Kartki z imionami naszych zmarłych z prośbą o modlitwę wypominkową, można składać w zakrystii lub kancelarii. Kartki na Wypominki, zostały wyłożone na ławkach przy wyjściu z kościoła.
  4. Każdego dnia Kościół modli się za zmarłych, którzy poprzedzili nas do wieczności. My, którzy żyjemy jeszcze na tym świecie, chcemy pomóc Tym, którzy zakończyli już swoją wędrówkę. Oni sami pomóc sobie już nie mogą, ale my, oprócz pamięci oraz kwiatów i zniczy, które nią powodowani stawiamy na ich grobach, możemy naszą miłość, która jest silniejsza niż śmierć, wyrazić poprzez modlitwę, która pomaga naszym bliskim zmarłym wejść do Królestwa Bożego. Wyjątkową ku temu okazją, będzie Wieczór modlitwy za zmarłychparafialne zaduszki, z udziałem naszego chóru parafialnego. Już dziś zapraszamy w poniedziałek 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, do wspólnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Prosimy przynieść kartki z imionami zmarłych, które złożymy w koszu przed ołtarzem. Początek nabożeństwa godz. 20.00.
  5. Przypominamy o zbiórce złota i srebra, które po przetopieniu zostaną przeznaczone na wykonanie nowej monstrancji do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.
  6. Przypominamy, że w poniedziałek 26 października w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku (ul. Orla 9), rozpoczynają się warsztaty dla kobiet w każdym wieku, dotyczące różnej tematyki. Zajęcia obejmują 9 spotkań w poniedziałki każdego miesiąca do czerwca włącznie, w godz. 18.30-20.00. Warsztaty są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach. Link do zapisów z informacjami i terminami spotkań na plakacie przy wyjściu z kościoła i na naszej stronie parafialnej (TUTAJ).
  7. Dekret Księdza Biskupa Ordynariusza (tekst do odczytania – TUTAJ).
  9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, w czwartek Uroczystość św. Jana Pawła II, patrona woj. kuj.-pom.
  10. 10.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy † Zdzisława Zielińskiego oraz † Mariannę Krzesiak. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu, we wspólnej modlitwie (Wieczny odpoczynek …).
  11. 11.Na rozpoczynający się nowy tydzień, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy „Szczęść Boże!”