Coś na dobranoc dla naszych najmłodszych:

Codziennie o 19:00 bajka dla dzieci „Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.

[DO UCHA NA DOBRANOC. PIĄTEK]

[DO UCHA NA DOBRANOC. PIĄTEK] Na nasz ostatni wieczór z bajkami zapraszamy Was do wysłuchania opowieści z Ameryki Południowej pt. „Słońce i księżyc”. Kto lubi „obierać” bajki z warstw, ucieszy się z niej niezmiernie. Bo opowieść ta kryje w sobie wiele mądrości. Ktoś powie, że to bajka o tym, jak ważne jest światło, ktoś inny, że to bajka o przyjaźni i o tym, jaka ona powinna być. Ktoś trzeci zaś, że o tych, których kochamy, nie możemy być zazdrości i zachłanni na cały ich czas i „światło”. A jeszcze ktoś inny poczuje drgnienie serca na myśl, że pięknie jest być odważnym, by pomagać, towarzyszyć, współczuć i wstawiać się za innymi. Czyta Katarzyna Łaniewska.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Lauantaina 28. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC. CZWARTEK]

[DO UCHA NA DOBRANOC. CZWARTEK] W czwartkowy wieczór zapraszamy Was do wysłuchania afrykańskiej bajki pt. „Kogut i kaczka”. Czy zdarzają się między nami kłótnie i przykrości? To właśnie przytrafiło się tej parze przyjaciół. Jak skończyła się ich historia? Czego możemy się z niej nauczyć? „Gniewajcie się, a nie grzeszcie. Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!” (Ef 26,4) – radzi nam św. Paweł. Czyta Katarzyna Łaniewska„Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Lauantaina 28. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC. ŚRODA]

[DO UCHA NA DOBRANOC. ŚRODA]„Dlaczego Indianie nazywają zwierzęta swoimi braćmi?” – to cudowna opowieść z Ameryki Południowej. Komu obce jest marzenie, by wszystkie stworzenia żyły ze sobą w zgodzie i przyjaźni? Kto nie tęskni za takim obrazem świata? Jak w obietnicy proroka Izajasza: „Wtedy wilk zamieszka wraz z barankiem, pantera z koźlęciem razem leżeć będą, cielę i lew paść się będą społem i mały chłopiec będzie je poganiał (…) Zła czynić nie będą ani zgubnie działać (…), bo kraj się napełni znajomością Pana, na kształt wód, które przepełniają morze” (Iz 11,6). Czyta Katarzyna Łaniewska „Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Lauantaina 28. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC. WTOREK]

[DO UCHA NA DOBRANOC. WTOREK]„Żywa woda” to bajka z Azji, którą przygotowaliśmy dla Was na wtorkowy wieczór. Jakie emocje wzbudzi w Was ta opowieść? Czy Waszym zdaniem decyzja króla była słuszna? Co zrobilibyście na jego miejscu? Każdego dnia dokonujemy wyborów, a one nie zawsze są łatwe. Król wybrał to, co w jego życiu było najważniejsze. „Gdzie jest Twoje serce, tam jest Twój skarb” – powiedział Pan Jezus w przypowieści. Czyta Katarzyna Łaniewska.„Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Lauantaina 28. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC. PONIEDZIAŁEK]

[DO UCHA NA DOBRANOC. PONIEDZIAŁEK]Dziś wieczorem zapraszamy Was na bajkę pt. „Jedno życzenie”. Co jest nam potrzebne do szczęścia? Ta historia pod różnymi postaciami obecna jest w różnych kulturach. Jak myślicie, dlaczego? Czyta ks. Krzysztof Stosur„Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Lauantaina 28. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC. PIĄTEK]

[DO UCHA NA DOBRANOC. PIĄTEK] Czy świnka kojarzy Wam się z miłym i czystym zwierzątkiem? W naszej kulturze stała się symbolem czegoś wręcz przeciwnego. Jednak mieszkańcy Papui-Nowej Gwinei widzą te zwierzęta inaczej i otaczają je szczególną troską i opieką. Dziś mamy dla Was bajkę o śwince porzuconej przez przyjaciół. Czego możemy się z tej bajki nauczyć? Zosi, po wysłuchaniu tej bajki, przyszły do głowy słowa Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.” A Wy? Jaka będzie Wasza pierwsza myśl? Czyta p. Katarzyna Łaniewska. „Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Keskiviikkona 25. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC. CZWARTEK]

[DO UCHA NA DOBRANOC. CZWARTEK] 👂 🌜😴 🌏W czwartkowy wieczór zapraszamy Was na bajkę z Dalekiego Wschodu. To piękna opowieść o człowieku, który zaprosił do swojego domu Pana Boga… Czy Pan Bóg przyszedł do niego w gościnę? 🏠 Posłuchajcie! 👂 Czyta ks. Krzysztof Stosur.„Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu, #PapieskieDziełaMisyjne, #RazemDlaPapieża, #RazemDlaMisj,i #BudzimyDoMisji, #WielkiPost, #MisjeDzieciom, #BajkiNaDobranoc,

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Keskiviikkona 25. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC] ŚRODA

[DO UCHA NA DOBRANOC] ŚRODA 🌜👂😴Dziś wieczorem zapraszamy najmłodszych do wysłuchania bajki z AFRYKI 🌍 pt. „Kury i małpy”. 🐵🐓🐾Zauważyliście, że kury spoglądają w górę, gdy piją wodę? Z pewnością takiego wytłumaczenia się nie spodziewacie… Bajka zaprasza nas do przemyśleń, skąd się biorą kłótnie i nieporozumienia. Jak myślicie? 🕵️‍♀️Czyta p. Katarzyna Łaniewska.„Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Keskiviikkona 25. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC. WTOREK]

DO UCHA NA DOBRANOC. WTOREK: BAJKA Z AMERYKI. Jak skruszyć serce twarde jak kamień? Czy istnieje na świecie taka moc? Czy piękna i bogata księżniczka znajdzie na to sposób? Przekonajmy się! Dziś o godz. 19.00 opowie nam o tym bajkę p. Katarzyna Łaniewska. „Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Tiistaina 24. maaliskuuta 2020

[#ZostańWdomu] DO UCHA NA DOBRANOC. PONIEDZIAŁEK

[#ZostańWdomu]DO UCHA NA DOBRANOC. PONIEDZIAŁEKCzy wiecie, dlaczego nietoperz lata nocą? Mieszkańcy Azji mają na to ciekawe wytłumaczenie… Posłuchajcie! Dziś wieczór o godz. 19.00 zapraszamy Was na bajkę z AZJI. „Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Maanantaina 23. maaliskuuta 2020

[#ZostańWdomu] DO UCHA NA DOBRANOC

DO UCHA NA DOBRANOCPIĄTEK. BAJKA Z OCEANIINa piątkowy wieczór z bajkami przygotowaliśmy dla Was opowieść z Oceanii, a w niej historię dziewczyny, której lekkomyślne zachowanie doprowadziło do rodzinnych kłopotów. Jak sobie z tym poradziła? Nie dajcie się zwieść wielorybom, olbrzymom i rajskim ptakom… Ta bajka opowiada o tym, co dla mieszkańców wysp Oceanii jest najważniejsze. Kto z Was odgadnie, co to takiego? Bajkę czyta ks. Krzysztof Stosur.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Torstaina 19. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC] CZWARTEK. BAJKA Z AZJI

[DO UCHA NA DOBRANOC] CZWARTEK Czy bajki podnoszą na duchu i sprawiają, że bardziej tęsknimy za tym, co dobre i piękne? Bajka z Azji, którą zaplanowaliśmy dla Was na czwartkowy wieczór, jest właśnie taka… Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie… Niech do Waszych uszu przenika aksamitny i kojący głos „Babci”, w którą wciela się mistrzowsko p. Katarzyna Łaniewska. „Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Torstaina 19. maaliskuuta 2020

[DO UCHA NA DOBRANOC]

A co usłyszymy w środę? Czeka na Was bajka z Dalekiego Wschodu. Mieszkańcy pewnej wioski otrzymują wiadomość, że ich kraj i wioskę odwiedzi Pan Bóg. Czy rzeczywiście tak się stało? Co zrobili mieszkańcy i pewien strażnik? W najbliższa środę o 19.00 zapraszamy do wysłuchania kolejnej opowieści z cyklu „Bajki zza mórz i oceanów”! Czyta „Babcia”, czyli pani Katarzyna Łaniewska. Słuchaj od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Tiistaina 17. maaliskuuta 2020

DO UCHA NA DOBRANOC. BAJKA Z AMERYKI POŁUDNIOWEJ

Na dzisiejszy wieczór mamy dla Was bajkę z AMERYKI POŁUDNIOWEJ. A w niej historia dwóch braci mieszkających w małej andyjskiej wiosce. Chciwość i podstęp kontra dobroć i szczerość… Czy jeden z braci „przechytrzy” Pana Boga? Odpowiedź poznamy już dziś o godz. 19.00. Bajeczny głos niezrównanej serialowej „Babci”, czyli pani Katarzyny Łaniewskiej, ukołysze Was do snu. „Bajki zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwa Missio-Polonia. Były wcześniej prezentowane w dwumiesięczniku „Świat Misyjny”.#ZostańWdomu #PapieskieDziełaMisyjne #RazemDlaPapieża #RazemDlaMisji #BudzimyDoMisji #WielkiPost #MisjeDzieciom #BajkiNaDobranoc

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Tiistaina 17. maaliskuuta 2020

BAJKA Z AFRYKI. POTRZEBNY JAK SÓL

[NA DOBRANOC]Co łączy wszystkie dzieci świata? 👦👧🌍😍 Między innymi to, że lubią bajki! A te istnieją w każdej kulturze, pod każdą szerokością geograficzną. Bajki i legendy ze „Świata Misyjnego” mogą być początkiem podróży (w wyobraźni) do rówieśników w krajach misyjnych. 🌍 Dziś mamy dla Was BAJKĘ Z AFRYKI pt. „Potrzebny jak sól”. Czyta 🎙pani Katarzyna Łaniewska („Babcia” z serialu „Plebania”). 👂 Zapraszamy najmłodszych do wysłuchania „Bajek zza mórz i oceanów” od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00.Nagrania pochodzą z płyty dołączonej do książki BAJKI ZZA MÓRZ I OCEANÓW, Wydawnictwo Missio-Polonia.#Zostańwdomu #Misjedzieciom #Bajkinadobranoc #Razemdlapapieża #Budzimydomisji #PapieskieDzielaMisyjne #PapieskieDziełoMisyjneDzieci

Julkaissut Papieskie Dzieła Misyjne Maanantaina 16. maaliskuuta 2020

więcej
BeeCode 2019