III NIedziela Zwykła – 22.01.2023r.

1. Dzisiaj po raz czwarty obchodzimy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego, ustanowioną przez papieża Franciszka, której celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka.
  2. W związku ze zbliżającym się terminem składania deklaracji podatkowych PIT, w imieniu naszej parafianki Moniki Kacprowicz, zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1,5% na pokrycie kosztów jej rehabilitacji. Na ławkach przy wyjściu z kościoła wyłożone są ulotki, na których znajdują się szczegółowe informacje.
  3. W czwartek, 26 stycznia, przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci bł. bp. Michała Kozala, patrona Włocławka. Tego dnia, o godz. 18.00, w bazylice katedralnej we Włocławku, sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem biskupa seniora Wiesława Meringa. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są księża, osoby życia konsekrowanego oraz wszyscy mieszkańcy Biskupiego Miasta i okolic.
  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek wspomnienie św. Franciszka Salezego; w środę święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; w czwartek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa; w sobotę wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła.
  6. Podsumowanie wizyty duszpasterskiej oraz finansowe i gospodarcze sprawozdanie parafii za ubiegły rok.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś.p. Klarę Łojek, śp. Mirosława Kłobuckiego oraz śp. Tadeusza Wierzbickiego. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu, we wspólnej modlitwie.
  8. Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.