IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Zechciejmy włączyć się w modlitewne błaganie o dar nowych powołań, szczególnie z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. W najbliższą sobotę rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej modlitwie codziennie o godz. 17:30. W tym dniu przyda również pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 17:00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie pięciu pierwszych sobót miesiąca połączonego z nabożeństwem majowym.
  3. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem majowym o godzinie 17:30. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na spłacenie należności finansowych związanych z remontem zaplecza kościoła.
  4. W poniedziałek 3 maja, będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu będą odprawiane w porządku niedzielnym. Suma odpustowa pod przewodnictwem Rektora naszego włocławskiego seminarium ks. Prałata Jacka Szymańskiego, zostanie odprawiona o godzinie 11:00.
  5. W minionym tygodniu podpisaliśmy umowę z „Fundacją LOTTO im. Haliny Konopackiej” i otrzymaliśmy dotację na projekt pod nazwą: „Modernizacja pomieszczenia zaplecza kościoła parafialnego NMP Królowej Polski we Włocławku”. Projekt ten został sfinansowany z darowizny w wysokości 30 000 zł.
  6. Dzięki wspomnianej dotacji i środkom, które zebrała nasza parafia, udało nam się spłacić już 50 000 zł. Został nam do spłacenia jeszcze dług w wysokości 98 000 zł.
  7. W ubiegłym tygodniu spłaciliśmy także kolejną ratę kredytu, na remont plebanii. Przypomnę, że kredyt ten spłacamy co kwartał w wysokości 5 000 zł.
  8. W minionym tygodniu otrzymaliśmy dwie ofiary pieniężne w wysokości 1 500 zł, z przeznaczeniem na wykonanie i zainstalowanie nowych mebli do dwóch pomieszczeń zakrystii. Bardzo dziękujemy za to wsparcie. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie 8 500 zł. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na koniec maja będziemy mięli nowe meble w zakrystii.
  9. Podejmowane w naszej parafii liczne inwestycje, nie byłyby możliwe bez Waszego wsparcia, dlatego dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze prace, duchowo i materialnie.
  11. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym w czwartek Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy ś.p. Barbarę Hadrowicz. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu, we wspólnej modlitwie.
  13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i całego nowego tygodnia.