IV Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o Ochronę Życia, który potrwa do 25 marca, do Uroczystości Zwiastowania NMP. W tych dniach, będziemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i ich rodziców, szczególnie gdy otrzymują trudną diagnozę prenatalną; za młodzież, by była wierna chrześcijańskim wartościom, za pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i ludzi mediów. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło w indywidualnej modlitwie.
  2. Uroczystość świętego Józefa Oblubieńca NMP, w kalendarzu liturgicznym, będziemy obchodzić jutro, w poniedziałek. Do modlitwy za przyczyną tego potężnego patrona, zachęcamy szczególnie mężczyzn. Św. Józef to wspaniały wzór ojca i męża. W niełatwych czasach jest wsparciem w walce o godność rodziny i małżeństwa. 
  3. W sobotę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Kościele będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia.
  4. Diecezjalny Dzień Życia i Dzień Świętości Życia, odbędzie się w naszym mieście w czwartek, 23 marca br. Początek w Katedrze od godziny 9:40 uroczystym podjęciem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, następnie Msza Święta o godzinie 10:00 pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza i o godzinie 11:00 spektakl teatralny i spotkanie w WSD. Organizatorzy bardzo serdecznie wszystkich zapraszają do udziału. 
  5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii, rozpoczniemy parafialne a w poniedziałek szkolne rekolekcje wielkopostne. Tegoroczne rekolekcje poprowadzi ks. dr Paweł Płaczek, proboszcz sanktuarium p.w. MB Królowej Polski w Krępsku (diec. Szczecińsko-Kamieńskiej) oraz Dyrektor Wydziału Wychowania Katolickiego w Szczecinie. Rekolekcje parafialne potrwają do wtorku (28 marca) włącznie – Msze święte z nauką ogólną o godz. 8:30 i 18:00. Szkolne rekolekcje potrwają do środy (19 marca) – pon. i wt. o godz. 10:00 spotkanie dzieci z klas I-IV; o godz. 11:00 spotkanie młodzieży klas V-VIII; w środę o godz. 9:00 Msza święta z udziałem całej szkoły. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i całej naszej wspólnoty parafialnej. 
  6. Powstała inicjatywa oddolna „Włocławek z Janem Pawlem II”. Jej działaniem będzie marsz z parafii OO. Franciszkanów do katedry, który odbędzie się 2 kwietnia. O godz. 12:00 zostanie odprawiona u OO. Franciszkanów Msza św., a po niej wyruszy marsz. Po przybyciu na miejsce, nastąpi złożenie kwiatów pod tablica św. Jana Pawła II i zostanie odśpiewana „Barka”. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w wydarzeniu w obronie dobrego imienia Papieża Polaka.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć baranki wielkanocne z czekolady w cenie 10 zł. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie instytucji prowadzonych przez Włocławską „Caritas”.
  8. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne o godzinie 17:30: w piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej a w każdą niedzielę, Gorzkie Żale.
  9. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki wystawionej na ławce, ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację świąteczną. Dziękujemy za każdą pomoc.
  10. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”.
więcej
BeeCode 2019