IX Niedziela Zwykła – 02.06.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W czwartek (6 czerwca) na zakończenia oktawy Uroczystości Bożego Ciała, podczas Mszy świętej wieczornej, zostaną pobłogosławione wianki. Są one symbolem ludzkiej pracy, a także darów od Boga, które służą ludziom i wszelkim stworzeniom na ziemi. Prosimy w ten sposób Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki, działki, ogródki i lasy, strzegł ich przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
 2. W piątek (7 czerwca) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa. Odprawiane są one w naszym kościele, codziennie o godz. 17.45. W tych niełatwych czasach w pięknej litanijnej modlitwie powierzajmy Sercu Jezusowemu, wszystkie sprawy, które kryją nasze serca.
 4. W tym tygodniu przypada: I czwartek miesiąca – o godzinie 17:45 nabożeństwo czerwcowe w intencji powołań; I piątek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele i spowiedź.
 5. Serdecznie zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny!”, który w przyszłą niedzielę przejdzie ulicami Włocławka. Marsz rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 15:00 przed kościołem pw. Narodzenia NMP we Włocławku (około godz. 16:00). Następnie ulicami Włocławka przejdzie do Sanktuarium św. Józefa. Zakończenie około godz. 17:00. Zapraszamy do wzięcia udziału, szczególnie rodziny z dziećmi. 
 6. 11 czerwca (wtorek), młodzież z naszej parafii wraz z młodzieżą z par. p.w. św. Jana Chrzciciela we Włocławku, przystąpi do sakramentu Bierzmowania, który zostanie im udzielony w tamtejszym kościele parafialnym. Pierwsze spotkanie organizacyjne, dzisiaj w kościele św. Jana o godz. 16:00. Tego dnia nie będzie w naszym kościele nabożeństwa czerwcowego i wieczornej Mszy Świętej. 
 7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”.
 8. Zaproszenie księdza biskupa (do oczytania).
 9. Komunikat do odczytania.
 10. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wpomnienie świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę wpomnienie św. Bonifacego Biskupa i Męczennika; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. 
 11. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia. 
więcej
BeeCode 2019