Niedziela Chrystusa Króla – 21.11.2021r.

1. Przypominamy, że na apel przewodniczącego KEP, dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła, są zbierane ofiary na pomoc migrantom. Zebrane środki zostaną przeznaczone – za pośrednictwem „Caritas” Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
  2. Jutro (poniedziałek), z racji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, podczas Mszy świętej o godz. 18:00, będziemy prosić o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla naszego pana Organisty i chóru parafialnego „Gaudete”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Za tydzień (28 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Nieodłącznym symbolem tego wyjątkowego czasu jest wieniec adwentowy. Dlatego w przyszłą niedzielę, w czasie każdej Mszy świętej będziemy błogosławić wieńce adwentowe. Z tej racji zachęcamy wszystkich naszych parafian, do samodzielnego przygotowania takiego wieńca, który po Mszy świętej, należy umieścić w naszych domach na honorowym miejscu. Świece mogą się palić w czasie rodzinnej modlitwy, podczas wspólnych spotkań i posiłków. Wspólne, rodzinne przygotowanie wieńca adwentowego, szczególnie z dziećmi, będzie najlepszym sposobem rozpoczęcia przeżywania Adwentu w rodzinie.
  4. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 8:30 pobłogosławimy również opłatki na stół wigilijny, który później będzie można nabyć w zakrystii. Od przyszłej niedzieli, przy wyjściu z kościoła, będzie można również nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas”.
  5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu (tj. 5 grudnia) i będą trwały do wtorku (tj. 7 grudnia). Szczegóły podamy w najbliższą niedzielę.
  7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
  8. Na rozpoczynający się nowy tydzień, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże!