Niedziela Zmartwychwstania – 04.04.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Życzenia Księdza Biskupa Ordynariusza (tekst do odczytania).
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Tego dnia ofiary zbierane na tacę, zostaną przeznaczone na Sanktuarium Świętej Siostry Faustyny w Świnicach Warckich (Odezwa księdza Biskupa do odczytania).
  3. W najbliższą sobotę (10 kwietnia), ksiądz Piotr odwiedzi naszych chorych z Komunią Święta.
  4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Kościół obchodzi w I niedzielę po Wielkanocy. Ustanowił je dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji św. s. Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Święto to jest nie tylko dniem szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale także czasem łaski dla wszystkich ludzi. W Dzienniczku świętej siostry Faustyny czytamy: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (ufność w dobroć Boga i czynna miłość bliźniego) oraz być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej) i godnie przyjąć Komunię Świętą. W związku z powyższym, po Mszy świętej od godzinie 11:00, rozpocznie się adoracja Najświętszego sakramentu w naszej kaplicy adoracji i potrwa do Mszy świętej wieczornej. 
  5. W przyszłą Niedzielę – Bożego Miłosierdzia, ofiary zbierane na tacę, tradycyjnie przeznaczamy na cele charytatywne. Wśród różnych inicjatyw podejmowanych w Roku Rodziny oraz św. Józefa chcemy zapewnić lepsze warunki mieszkańcom naszego Domu Dziecka „Caritas” we Włocławku. Dlatego zebrane ofiary, w tym roku przeznaczone będą na remont pokoi i wymiany w nich mebli w dziecięcych pokojach.
  6. Po świątecznej przerwie, od wtorku w Oktawie Wielkanocy zapraszamy do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy.
  7. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”.
  8. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. 
więcej
BeeCode 2019