Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024r.

1. Życzenia Księdza Biskupa Ordynariusza (tekst do odczytania).
  2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Ofiary zbierane na tacę, zostaną przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i posługiwanie w Świętym Triduum Paschalnym.
  4. Po świątecznej przerwie, od wtorku w Oktawie Wielkanocy, zapraszamy do udziału w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – o godzinie 17:30 – różaniec w intencji powołań; I piątek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź; I sobota miesiąca – rano ksiądz Piotr uda się do chorych z Komunią Świętą. O godzinie 17:15 rozpoczniemy nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca.
  6. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, Niedziela Miłosierdzia Bożego, którą ustanowił dla całego Kościoła papież Jan Paweł II w dniu kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej 30 kwietnia 2000 r. Święto to jest nie tylko dniem szczególnego uwielbienia Boga w tajemnicy miłosierdzia, ale także czasem łaski dla wszystkich ludzi. Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego (ufność w dobroć Boga i czynna miłość bliźniego) oraz być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi świętej) i godnie przyjąć Komunię Świętą. W związku z powyższym, po Mszy świętej od godzinie 11:00, rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy adoracji i potrwa do Mszy świętej wieczornej.
  7. Przypominamy, że 13 kwietnia (sobota) z naszej parafii organizujemy wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę. W ten sposób włączymy się w diecezjalne dziękczynienie za Nawiedzenie Matki Bożej. Koszt wyjazdu 80 zł (można już wpłacać pieniądze). Wyjazd tego dnia, o godz. 6:00, z parkingu przy kościele. Powrót do Włocławka w godzinach wieczornych. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce prosimy zapisywać się w zakrystii po Mszy Świętej.
  9. Film z Nawiedzenia do odebrania.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej, pożegnaliśmy ś.p. Władysława Bylewskiego. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu, we wspólnej modlitwie.
  11. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.