V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Słowo ks. bp. Wiesława Meringa do diecezjan (do odczytania).
 2. Dzisiaj przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji adoracja Najświętszego Sakramentu będzie połączona z nabożeństwem majowym o godzinie 17:30. 
 3. Jutro 3 maja, będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Suma odpustowa pod przewodnictwem Rektora naszego włocławskiego seminarium ks. Prałata Jacka Szymańskiego, zostanie odprawiona o godzinie 11:00. Ponieważ ze względu na pandemię, nie możemy przeprowadzić procesji wokół kościoła, po uroczystej sumie odpustowej zostanie odprawione nabożeństwo majowe w intencji ustania pandemii w naszym kraju. Tym samym nie będzie adoracji i nabożeństwa o 17:30. Tego dnia wspominamy także kolejną rocznicę uchwały Konstytucji 3 maja z 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. 
 4. Wczoraj rozpoczęliśmy miesiąc, który w naszej tradycji, poświęcony jest szczególnie Matce Najświętszej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, codziennie o godz. 17.30.
 5. Od wtorku 4 maja, w kościołach może uczestniczyć w nabożeństwach większa liczba osób, według przelicznika 1 os. na 15 m2. Zgodnie w powyższymi ograniczeniami, w naszym kościele, w części dolnej może przebywać jednocześnie 65 osób, na balkonach i chórze 40 osób.
 6. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – o godzinie 17:30 wystawienie adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem majowym w intencji powołań kapłańskich i zakonnych; I piątek miesiąca – od godz. 9:00, ksiądz Piotr uda się z wizytą do chorych z Komunią Świętą. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź;
 7. W sobotę, 8 maja, przypada Uroczystość Świętego Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ksiądz biskup senior Stanisław Gębicki. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.
 8. W przyszłą niedzielę o godzinie 12:30 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z obostrzeniami sanitarnymi uroczystość odbędzie się na dodatkowej Mszy z udziałem tylko dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. 
 9. W sobotę odbędzie się pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godziny 13:00.
 10. W minionym tygodniu otrzymaliśmy ofiarę pieniężną w wysokości 3 000 zł, z przeznaczeniem na wykonanie i zainstalowanie nowych mebli do dwóch pomieszczeń zakrystii. Bardzo dziękujemy za to wsparcie. 
 11. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”.
 12. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym we wtorek wspomnienie św. Floriana, męczennika; w czwartek Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 13. Wszystkim życzymy błogosławionej Niedzieli i całego nowego tygodnia. 
więcej
BeeCode 2019