VI Niedziela Zwykła – 11.02.2024r.

1. W ubiegłą, pierwszą niedzielę miesiąca, na tacę inwestycyjną, zebraliśmy 4281 zł. Bardzo dziękujemy. Dziękujemy także Kołom Różańca p. Bojarskiej, p. Morawskiej i p. Wiwatowskiej za złożone w minionym tygodniu ofiary.
  2. 14 lutego w Środę Popielcową, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze święte tego dnia o godzinie 7:00 i 18:00. Na każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem, który jest zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia. Tego dnia, Msza św. poranna, będzie odprawiana w kościele głównym, a nie w kaplicy. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciagu dnia. Post obowiązuje osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Wstrzemięźliwość wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia. Post i wstrzemięźliwość nie obowiązuje osoby chore.
  3. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia umocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godzinie 17:30 oraz w Gorzkich żalach, odprawianych w każdą niedzielę o godzinie 17:30.
  4. Przypominamy, że w korytarzu obok zakrystii, można nabyć materiały do dekoracji naszych domów i ich otoczenia w związku ze zbliżającą się peregrynacją Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej w naszej parafii (8-9 marca).
  5. Zachęcamy do nabywania tygodnika „Idziemy”.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej, pożegnaliśmy ś.p. Stefanię Wojna oraz ś.p. Elwirę Awarską. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu, we wspólnej modlitwie.
  7. Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.