X NIedziela Zwykła – 09.06.2024r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W ubiegłą, pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary na tacę inwestycyjną, wyniosły 3681 zł. Bardzo dziękujemy. Dziękujemy także Kołom Różańca p. Bojarskiej, p. Morawskiej, p. Wiwatowskiej za ofiary złożone w minionym tygodniu.
 2. W minionym tygodniu zostały złożone ofiara na malowanie naszej świątyni o łącznej kwocie 3100 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
 3. W minionym tygodniu spłaciliśmy kolejne 10.000 zł. za malowanie. Do spłaty pozostaje jeszcze 210 000 zł. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc.
 4. Przypominamy, że dzisiaj ulicami naszego miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny!”. Zapraszamy wszystkich naszych parafian do wzięcia udziału w Marszu, szczególnie rodziny z dziećmi. Marsz rozpocznie się około godz. 16:00, po Mszy Świętej o godz. 15:00 przed kościołem pw. Narodzenia NMP i św. Jana Ewangelisty we Włocławku. Następnie ulicami Marsz przejdzie do Sanktuarium św. Józefa. Zakończenie około godz. 17:00. 
 5. We wtorek (11 czerwca), młodzież z naszej parafii wraz z młodzieżą z par. pw. św. Jana Chrzciciela we Włocławku, przystąpi do sakramentu Bierzmowania, który zostanie im udzielony w tamtejszym kościele parafialnym. Tego dnia nie będzie w naszym kościele nabożeństwa czerwcowego i wieczornej Mszy Świętej. Młodzieży przypominamy o dzisiejszym spotkaniu w kościele św. Jana o godz. 16:00. 
 6. W czwartek (13 czerwca), kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18:00. Po Mszy świętej różaniec fatimski, zakończony procesją z figurą wokół naszej świątyni. Pamiętajmy o świecach.
 7. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa. Odprawiane są one w naszym kościele, codziennie o godz. 17.45. W tych niełatwych czasach w pięknej litanijnej modlitwie powierzajmy Sercu Jezusowemu, wszystkie sprawy, które kryją nasze serca.
 8. Książka z wierszami dla dzieci do nabycia przy wyjściu z kościoła. 
 9. Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”.
 10. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Bogumiła Biskupa, Patrona Diecezji; we wtorek wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; w czwartek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. 
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Michała Liniewskiego. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu, we wspólnej modlitwie.
 12. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia. 
więcej
BeeCode 2019