XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Serca Pana Jezusa. Odprawiane są one codziennie o godz. 17.45. W tych niełatwych czasach w pięknej litanijnej modlitwie powierzajmy Sercu Jezusowemu, wszystkie sprawy, które kryją nasze serca.
  2. We wtorek 21 czerwca, przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ksiądz biskup senior Wiesław Alojzy Mering. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.
  3. W czwartek 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych ojców, podczas nabożeństwa czerwcowego. Dla żywych będziemy prosić o błogosławieństwo Boże, a dla zmarłych o wieczne zbawienie.
  4. W piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W środę 29 czerwca w Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, ksiądz Piotr będzie obchodzić swoje imieniny i urodziny. Na Mszę świętą w intencji naszego Drogiego Solenizanta i Jubilata, zapraszamy w przyszłą niedzielę, 26 czerwca o godzinie 11:00.
  6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w czwartek Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela; w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  8. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.