XIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Będzie to okazja do pogłębienia w sobie świadomości znaczenia ojcostwa i macierzyństwa, a także konsekwencji wypływających z faktu bycia ojcem czy matką.
  2. Ofiary zbierane na tacę w ubiegłą niedzielę, przeznaczone zostały na prace inwestycyjne w naszej parafii. Zebraliśmy 3643 zł. Za każdą złożoną ofiarę bardzo dziękujemy.
  3. Dziękujemy Kołom Różańca p. Bojarskiej, p. Olejniczak i p. Wiwatowskiej za złożone w minionym tygodniu ofiary.
  4. Jutro (poniedziałek) 13 września, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy serdecznie na Mszę świętą fatimską o godzinie 18:00. Po Mszy świętej różaniec fatimski, zakończony procesją z figurą NMP wokół naszej świątyni. Pamiętajmy o świecach.
  5. We wtorek (14 września) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Święto to przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako elementu dekoracji naszego mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów naszego codziennego stroju.
  6. W przyszłą niedzielę (19 września) po Mszy świętej o godzinie 11:00, zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym i katechetycznym do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii.
  7. Przypominamy, że do 25 września ksiądz Piotr przyjmuje zapisy młodzieży oraz osób, które w tym roku szkolnym, pragną przystąpić do sakramentu bierzmowania. W sobotę 25 września, po wieczornej Mszy Świętej w kościele, odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne.
  8. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia kalendarze ścienne na 2022 rok.
  10. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Chryzostoma; w środę wspomnienie NMP Bolesnej; w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana; w sobotę święto św. Stanisława Kostki.
  11. Na rozpoczynający się nowy tydzień, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże!