XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2022r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W naszej diecezji rozpoczynamy Nowennę przed diecezjalnym Nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej i Jubileuszem 900-lecia diecezji. Pod naszym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej, pojawiła się biała świeca. Będzie ona zapalana przez całą oktawę w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, aby w ten sposób przypominać nam o tym wyjątkowym wydarzeniu, do którego rozpoczynamy się dzisiaj przygotowywać. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Nowenny. Nie będzie procesji wokół kościoła.
  2. Dziękujemy za złożoną dziś ofiarę na tacę inwestycyjną, którą przeznaczymy na spłacenie należności finansowych za remont zaplecza.
  3. W sobotę 13 sierpnia, kolejny dzień fatimski. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18:00. Po Mszy świętej różaniec fatimski, zakończony procesją z figurą wokół naszej świątyni. Pamiętajmy o świecach. Tego dnia, Msza święta wieczorna, nie będzie Mszą niedzielną.
  4. W poniedziałek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Mesz święte w naszym kościele, jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie ziół i kwiatów. Tego dnia w Katedrze włocławskiej przypada odpust parafialny. Suma odpustowa o godzinie 12:00. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu we wszystkich kościołach naszej diecezji, przeznaczone zostaną na inwestycje prowadzone w Katedrze.
  5. Tego samego dnia (15 sierpnia) obchodzimy 102. Rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku, zwanej „Cudem nad Wisłą”. Miejskie obchody Rocznicy Obrony Włocławka 1920 r., rozpoczną się o godzinie 11:00 przy pomniku Żołnierza Polskiego na Placu Wolności. Na terenie naszej parafii, uroczyste złożenie kwiatów przy Pomniku Obrońców Wisły 1920 r. odbędzie się o godz. 11:30. O godzinie 12:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w Bazylice Katedralnej.
  6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym, czynna jest od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
  7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek Święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), patronki Europy; w środę Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  9. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.