XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021r.

1. Z okazji wspomnienia patrona kierowców i podróżnych, św. Krzysztofa (25 lipca), w Kościele w Polsce w dniach 18-25 lipca jest obchodzony po raz kolejny „Tydzień św. Krzysztofa”. Z tej racji, w przyszłą niedzielę (25 lipca), po każdej Mszy świętej, przed kościołem odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Trwają zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę, która 6 sierpnia wyruszy z Bazyliki katedralnej po Mszy św. o godzinie 6:00. Zapisy w kancelarii parafii katedralnej od poniedziałku do piątku, w godz.: 9:00-10:00 i 16:00-17:00. Osoby idące pierwszy raz, proszone są o dostarczenie opinii swojego proboszcza. Zachęcamy naszych parafian do udziału w tej wyjątkowej formie rekolekcji w drodze.
  3. Przypominamy, że w dni powszednie trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w naszej parafii. Zachęcamy do korzystania z tego intymnego czasu spotkania z Panem, który przynosi bardzo obfite łaski w życiu codziennym i błogosławieństwo w polecanych szczególnie trudnych sprawach, których po ludzku nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać.
  4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym, kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
  5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w czwartek święto św. Marii Magdaleny; w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy i patronki Europy; w sobotę wspomnienie św. Kingi, dziewicy..
  7. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.