XVII NIedziela Zwykła – 24.07.2022r.

1. Dzisiaj (24 lipca) rozpoczynamy 23. Ogólnopolski „Tydzień Świętego Krzysztofa”. Z tej racji, po każdej Mszy świętej, przed kościołem będziemy błogosławić wszystkie pojazdy mechaniczne i ich kierowców. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Jutro, swoje imieniny będzie obchodził ksiądz biskup ordynariusz Krzysztof Wętkowski. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach.
  3. Trwają zapisy na 34. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafii katedralnej od poniedziałku do piątku, w godz. 16:00-17:00.
  4. 4 sierpnia ok. godz. 19:00, przybędą do naszej parafii pątnicy Pielgrzymki Ziemi Lubawskiej. Około 50 osób, zatrzyma się u nas na nocleg. Gotowość przyjęcia pielgrzymów w swoich domach, można zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.
  5. Dzisiaj po każdej Mszy, przy wyjściu z kościoła, swoim podpisem można poprzeć projekt ustawy, przygotowany przez Solidarną Polskę: „W Obronie Chrześcijan”. Chodzi o wzmocnienie ochrony osób wierzących i miejsc religijnych w związku z nasilającą się agresją na chrześcijan, a także znieważaniem miejsc kultu religijnego. Potrzeby będzie nr PESEL.
  6. Mobilne Centrum Badań zgłosiło się z prośbą u umożliwienie przeprowadzenia badań pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek, 01 sierpnia 2022 roku o godz. 14:30 na parkingu przy naszym kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
  7. Parafia w Szpetalu Górnym organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Włoch w dniach 17-25 września 2022 roku. Osoby zainteresowane odsyłamy do plakatu na tablicy ogłoszeń lub do zakrystii.
  8. W okresie wakacyjnym, kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej.
  9. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła; we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP; w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  10. 10.Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”.
  11. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.