XVIII Niedziela Zwykła – 31.07.2022r.

1. Jutro (poniedziałek) 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Główne uroczystości w naszym mieście odbędą się w tym dniu przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej w Parku im. W. Łokietka. Rozpoczęcie o godzinie 17:00. Zachęcamy do udziału w tej uroczystości.
  2. Przypominamy, że jutro (1 sierpnia) o godz. 14:30 na parkingu przy naszym kościele, Mobilne Centrum Badań będzie przeprowadzało badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym. Szczegóły na plakatach przy wyjściu z kościoła.
  3. W czwartek (4 sierpnia) ok. godz. 19:00, przybędą do naszej parafii pątnicy Pielgrzymki Ziemi Lubawskiej. Około 50 osób, zatrzyma się u nas na nocleg. Gotowość przyjęcia pielgrzymów w swoich domach, można jeszcze dzisiaj zgłosić w zakrystii po Mszy.
  4. W sobotę 6 sierpnia, przypada święto Przeminienia Pańskiego. To święto przypomina, że Jezus może w każdej chwili odmienić nasz los. Jest to również dzień wielkiej radości i nadziei, że nasze przebywanie na ziemi nie będzie ostateczne, że przyjdzie po nim nieprzemijająca chwała.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – o godz. 17:30 modlitwa różańcowa w intencji powołań; I piątek miesiąca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź; I sobota miesiąca – o godzinie 17:15 zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych, w pierwsze soboty miesiąca nie odwiedzamy chorych. W razie potrzeby prosimy zgłaszać wizyty indywidualnie w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. W naszej diecezji rozpoczniemy Nowennę przed diecezjalnym Nawiedzeniem Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej i Jubileuszem 900-lecia diecezji. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i rozpoczęcie Nowenny. Nie będzie procesji wokół kościoła.
  7. Parafia w Szpetalu Górnym organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Włoch w dniach 17-25 września 2022 roku. Osoby zainteresowane odsyłamy do plakatu na tablicy ogłoszeń, lub do zakrystii.
  8. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianeya.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Piotra Czerwińskiego. Najbliższej rodzinie składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu, we wspólnej modlitwie.
  10. 10.Zachęcamy do lektury tygodnika „Idziemy”.
  11. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i całego nowego tygodnia.