XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.20101r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, taca inwestycyjna. Bardzo dziękujemy z każdą ofiarę, którą przeznaczymy na prace inwestycyjne w naszym kościele.
  2. Od jutra (poniedziałek) Msze święte w dni powszednie o godz. 7:00, będą odprawiane w kaplicy adoracji. W ten sposób pobłogosławiona dzisiaj kaplica będzie nie tylko miejscem adoracji, ale także sprawowania codziennej Eucharystii.
  3. Rozpoczęliśmy się miesiąc różańcowy. Zachęcamy do codziennego udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Dzieci, szczególnie przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej, zapraszamy zwłaszcza w poniedziałki i piątki.
  4. W najbliższą środę (6 października), bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, zapraszamy dorosłych lektorów na spotkanie na plebanię.
  5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca – o godzinie 17:30 modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  6. W czwartek (7 października) w kościele Ojców Franciszkanów we Włocławku po Mszy świętej o 18.00 odbędzie się konferencja dla Kobiet nt.: „Kobieta według pragnienia Boga”. Tegoroczna edycja Formacji Kobiet nt.: „Jesteś Drogocenną Perłą” rozpocznie się 25 października. Zajęcia obejmują spotkania dla kobiet (w różnym wieku) raz w miesiącu od października do czerwca w poniedziałki w godz. 18.00-20.00. Spotkania będą odbywać się w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku, przy ul. Orla.
  7. W piątek (8 października) zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, na Mszę św. o godz. 18:00. Po Mszy odbędzie się spotkanie.
  8. Za tydzień w niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 11:00, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  9. Już dziś zapraszamy na ostatnią w tym roku Mszę świętą fatimską 13 października (środa) o godz. 18:00. Po Mszy świętej z figurą, świecami i pochodniami, udamy się w procesji ulicami naszej parafii, trasą identyczną jak w Uroczystość Bożego Ciała. W czasie drogi będziemy modlić się, odmawiając różaniec fatimski.
  10. Za niespełna miesiąc Uroczystość Wszystkich Świętych. Na ławkach przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone karteczki na Wypominki. Wypełnione imionami naszych zmarłych, można składać w zakrystii lub kancelarii, z prośbą o modlitwę zarówno w czasie oktawy uroczystości, jak i przez cały rok przed Mszą św. o godz. 8:30 i 11:00.
  11. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Słowo Życia przy Sanktuarium Świętego Józefa we Włocławku, zaprasza na cotygodniowy cykl spotkań odnawiających i ożywiających relacje z Panem Bogiem. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek 5 października o godz. 19:00 w parafii św. Józefa we Włocławku. Wspólnota zaprasza chętnych do udziału.
  13. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; we wtorek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej; w środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej; w czwartek wspomnienie NMP Różańcowej.
  14. Na rozpoczynający się nowy tydzień, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże!