XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021r.

1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!”. Z tej okazji, przed kościołem można złożyć ofiarę do puszek, na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  2. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 11:00, spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. W ubiegłą niedzielę, na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3546 zł. Za każdą złożoną ofiarę bardzo dziękujemy.
  4. Dziękujemy także Kołom Różańca p. Bojarskiej, p. Olejniczak i p. Wiwatowskiej za złożone w minionym tygodniu ofiary.
  5. 12 października (wtorek) Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD i Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej, organizuje dwa wykłady otwarte: Święty Józef troskliwy opiekun rodziny i Rodzina w nauczaniu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Wykłady odbędą się w auli bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w WSD we Włocławku o godzinie 16:00. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału.
  6. W środę (13 października) zapraszamy do udziału w ostatniej w tym roku Mszy świętej fatimskiej o godz. 18:00. Po Mszy świętej z figurą, świecami i pochodniami, udamy się w procesji ulicami naszej parafii. W czasie drogi będziemy modlić się, odmawiając różaniec fatimski.
  7. Zachęcamy do codziennego udziału w nabożeństwach różańcowych w naszym kościele o godz. 17.30.
  8. W środę z racji dnia fatimskiego, wyjątkowo nabożeństwo różańcowe połączymy z różańcem fatimskim po wieczornej Mszy świętej. O godz. 17:30 będzie więc tylko adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. 15 października będziemy obchodzić na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Jest to okazja do upamiętnienia przedwcześnie zmarłych dzieci i zwrócenia uwagi na problemy dotyczące ich rodziców i bliskich. To szczególny dzień modlitw w intencji małżeństw i rodzin z doświadczeniem straty dziecka.
  10. W przyszłą niedzielę 17 października, o godz. 10:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela we Włocławku, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich żyjących i zmarłych lekarzy, członków Kujawsko-Pomorskiej Okręgowej Izby Lekarskiej.
  11. Przypominamy, że Msze święte w dni powszednie o godz. 7:00, są odprawiane w kaplicy adoracji.
  12. Wciąż zbieramy zapisy osób chętnych do włączenia się do Bractwa Adoracyjnego. Zapisy przyjmujemy po każdej Mszy św.
  13. Na ławkach przy wyjściu z kościoła zostały wyłożone karteczki na Wypominki. Wypełnione imionami naszych zmarłych, można składać w zakrystii lub kancelarii, z prośbą o modlitwę zarówno w czasie oktawy uroczystości, jak i przez cały rok przed Mszą św. o godz. 8:30 i 11:00.
  14. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęły darowizny o łacznej kwocie 490 zł. Bardzo dziękujemy za to wsparcie.
  16. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, w piątek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w sobotę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  17. Na rozpoczynający się nowy tydzień, wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Szczęść Boże!