Parafialne Zaduszki

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Kościół obchodzi 2 listopada. W tradycji polskiej ten dzień jest nazywany Dniem Zadusznym lub potocznie Zaduszkami.

Każdego dnia Kościół modli się za zmarłych, którzy poprzedzili nas do wieczności. My, którzy żyjemy jeszcze na tym świecie, chcemy pomóc Tym, którzy zakończyli już swoją wędrówkę. Oni sami pomóc sobie już nie mogą, ale my, oprócz pamięci oraz kwiatów i zniczy, które nią powodowani stawiamy na ich grobach, możemy naszą miłość, która jest silniejsza niż śmierć, wyrazić poprzez modlitwę, która pomaga naszym bliskim zmarłym wejść do Królestwa Bożego. Wyjątkową ku temu okazją, był Wieczór modlitwy za zmarłych – parafialne zaduszki. We wtorek 2 listopada o godz. 20:00, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych.

 

więcej
BeeCode 2019