Poświęcenie elewacji naszego kościoła, drogi procesyjnej i wyremontowanej zakrystii

W Uroczystość Zesłania Ducha Świetego, Ksiądz Biskup Ordynariusz dokonał poświęcenia elewacji naszego kościoła, drogi procesyjnej i wyremontowanej zakrystii.

Niech chwała Pana trwa na wieki,
niech Pan się raduje z dzieł swoich. (Ps 104)

Tymi słowami psalmu responsoryjnego modliliśmy się w czasie Mszy św. i nimi chcę rozpocząć moje podziękowanie. Oddaliśmy chwałę Bogu, za Jego dzieła, których wciąż w nas dokonuje, Ks. Biskup poświęci za moment dzieła rąk naszych, za co już serdecznie Ojcze dziękuję. Równie gorąco dziękuję za sprawowaną Eucharystię oraz umacniające nas słowo Boże. 

Pragnę w tym miejscu jeszcze raz podziękować mojemu poprzednikowi, księdzu Józefowi Miłkowi, bez którego determinacji, wysiłkowi i staraniom w celu pozyskania dotacji na termomodernizacje nie udałoby się z takim efektem odnowić naszej świątyni. 

Wdzięczność moją chcę również  wyrazić ludziom, bez których dokonane prace by się nie powiodły. Dziękuję Panu Mirosławowi Szklarczykowi i jego firmie MS-BUD, nie tylko za fachową pracę, ale także za jego nieocenione wsparcie i zapewnienie, że wszystko się uda i będzie po Bożemu. 

Gdyby jednak brakło ogromnego wsparcia ze strony parafian, którzy nas kapłanów przyjęli do parafialnej rodziny i traktują nas w niej z wielką życzliwością, żadne inwestycje nie miały by szansy realizacji. Bardzo Wam Kochani Parafianie dziękuję za wspólną modlitwę, w szczególnym czasie kwarantanny, za to, że nie zaniedbywaliście Eucharystii, przyjmując ją Komunię Świętą także poza Mszami św, za wspólne trwanie na różańcu i adoracji, a także za poczucie odpowiedzialności za materialny byt parafii, co przełożyło się na Waszą ofiarność. 

Dziękuję za współpracę ks. Piotrowi, Panu Dariuszowi, naszemu kościelnemu oraz Panu Zbigniewowi, organiście. Za przygotowanie dzisiejszej uroczystości i posługę w czasie liturgii dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza i dorosłym lektorom. 

Na koniec dziękuję Siostrom Westiarkom, za to, że ich cicha obecność w sąsiedztwie kościoła, przynosi widoczne owoce, w postaci wspólnej modlitwy, pięknie ułożonych kwiatów, a także tworzenie wspólnoty w trudnym czasie epidemii. 

Niech dzisiejszy dzień radości, natchnie nas wszystkich jeszcze większą motywacją do dalszego budowania domu, któremu na imię zawiślańska parafia NMP Królowej Polski. 

(ks. proboszcz)

(zdjęcia: ks. Julian Głowacki, redaktor tygodnika Idziemy, Ład Boży).

więcej
BeeCode 2019