Tegoroczna wizyta duszpasterska – plan kolędy

Wizytę duszpasterską, zwaną kolędą rozpoczniemy w naszej parafii w poniedziałek 18 stycznia.

Jej istotą jest przekazanie błogosławieństwa Bożego do Waszych domów, o które szczególnie w obecnym czasie, prosi nas wielu parafian. Odwiedzimy tych parafian, którzy będą sobie tego życzyli. W związku z zaistniałą sytuacją w naszym kraju, nie będziemy jednak dzwonić/pukać do drzwi mieszkań, tak jak w ubiegłym roku. Dlatego zwracamy się do naszych parafian o jasny sygnał gotowości przyjęcia kapłana, poprzez oczekiwanie przed domem, co będzie znakiem, że życzą sobie przyjąć kolędę. W przeciwnym razie, będziemy omijać dom sugerując się względami pandemicznymi. Będziemy odwiedzać domy w maseczkach z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Prosimy abyście Państwo mieli również zakryte usta i nos. Po wejściu do waszych domów, wyjątkowo nie będziemy się z Państwem witać przez podanie ręki. Tegoroczna wizyta w domach będzie również niestety ograniczona do czasowego minimum. Po wspólnej modlitwie, błogosławieństwie i krótkiej rozmowie, będziemy zmuszeni niestety przejść do następnego domu. Będziemy wdzięczni o poinformowanie swoich sąsiadów o tegorocznej formie kolędy. Jeśli ktoś uzna jednak, że to jeszcze nie czas na przyjęcie kolędy, będziemy wdzięczni za zaproszenie nas w innym terminie. Prosimy o zrozumienie i wyrozumiałość w związku z powyższą decyzja i formą tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

Wizytę duszpasterską w dni powszednie rozpoczynamy od godz. 15.00 a w soboty od godz. 9.00. Na kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, na stole krzyż, zapalone świece, woda święcona i kropidło. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty od religii.

Poniżej podajemy plan tegorocznej kolędy:

Plan kolędy 2021 – NMPKP

więcej
BeeCode 2019