TRIDUUM PASCHALNE w naszej parafii

Niedziela Palmowa otwiera Wielki Tydzień, którego centrum stanowi Triduum Paschalne.

W Wielkim Tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W Wielki Czwartek o godzinie 18:00, Mszą Wieczerzy Pańskiej rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, celebracje najważniejszych tajemnic naszej wiary. Na zakończenie Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, tzw. „Ciemnicy”. Adoracja Pana Jezusa w „Ciemnicy” potrwa do godziny 21:00. 

W Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Chrystusa. Adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” od godziny 12:00 do 16:00. Liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18:00. Tego dnia w całym Kościele będą zbierane ofiary na potrzeby Kościoła w Ziemi Świętej. Na zakończenie liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Jezusa Eucharystycznego do godziny 21:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

W Wielką Sobotę w naszym kościele od godziny 9:00 – co godzinę – do godziny 14:00 błogosławieństwo pokarmów. Ofiary zbierane przy tej okazji, zostaną przeznaczone na malowanie naszej świątyni. 

W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 9:00 do 18:00. O godzinie 20:00 Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy przed kościołem. Przynosimy ze sobą świece. 

W Niedzielę Wielkanocną Msza rezurekcyjna z procesją o godzinę 6:00, prosimy asystę. Pozostałe Msze Święte w tym dniu o godz. 11:00 i godz.18:00. 

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę.

więcej
BeeCode 2019