Biskup Włocławski dziękuje za pomoc dla Ukrainy

„Przez ostatnie 12 miesięcy ofiarnie pomagaliśmy zarówno tym, którzy szukali u nas schronienia, jak i pozostającym na Ukrainie. Odpowiadając na apele Caritas Diecezji Włocławskiej wielu włączyło się w zbiórki pieniędzy, żywności i sprzętu; wielu pomagało w segregacji darów, przygotowaniu pakietów żywnościowo-chemicznych oraz zgłaszało gotowość przewozu własnym samochodem osób oczekujących na granicy”, napisał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski w piśmie do diecezjan, z racji rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Poniżej pełna treść podziękowania dla diecezjan za zaangażowanie.

Drodzy Siostry i Bracia!

24 lutego minął rok od zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę. Jednocześnie jest to również pierwsza rocznica naszego egzaminu z sąsiedzkiej solidarności, który zdajemy, otwierając serca i domy dla uciekających przed wojną.

Przez ostatnie 12 miesięcy ofiarnie pomagaliśmy zarówno tym, którzy szukali u nas schronienia, jak i pozostającym na Ukrainie. Odpowiadając na apele Caritas Diecezji Włocławskiej wielu włączyło się w zbiórki pieniędzy, żywności i sprzętu; wielu pomagało w segregacji darów, przygotowaniu pakietów żywnościowo-chemicznych oraz zgłaszało gotowość przewozu własnym samochodem osób oczekujących na granicy.

W minionym roku, dzięki Waszej ofiarności, Caritas Diecezji Włocławskiej pomogła blisko trzem tysiącom Ukraińców przebywających na terenie naszej diecezji oraz przekazała ponad półtora tysiąca paczek z artykułami spożywczymi, chemicznymi oraz medycznymi, które trafiły do najbardziej potrzebujących ludzi na terenie okupowanej Ukrainy.

W imieniu własnym oraz naszej diecezjalnej Caritas, serdecznie dziękuję Wam, Drodzy Siostry i Bracia, za ofiarność i otwarte serce. Dziękuję Księżom Proboszczom i Wikariuszom za wszelkie inicjatywy pomocy, zaangażowanie oraz koordynowanie zbiórek. Dziękuję także parafialnym oraz szkolnym kołom Caritas za pomoc ofiarom zbrojnego ataku. Jednocześnie proszę wszystkich o modlitwę p pokój na Ukrainie oraz nawrócenie Rosji. Nie ustawajmy też w humanitarnej pomocy ofiarom zbrodniczej agresji.

Wszystkim włączającym się w dzieło pomocy naszym ciepiącym sąsiadom z serca błogosławię.

+ Krzysztof Wętkowski
Biskup Włocławski

więcej
BeeCode 2019