Mail od naszego diecezjalnego kapłana pracującego na Ukrainie

Przekazujemy maila, który został przesłany do sekretariatu włocławskiej kurii, od naszego diecezjalnego kapłana pracującego na Ukrainie – ks. Jarosława Gąsiorka.

„Pokój Wam,
Dzięki za troskę. Jestem u siebie w Kalinówce koło Winnicy, od czwartku mieszka u mnie kilkunatu parafian, rodziny z dziećmi, bo niektóre domy ucierpiały w czwartkowym nalocie na pobliską bazę wojskową. Teraz jest już spokojnie, ale wszyscy przygotowują się do obrony terytorialnej miasta, kobiety robią siatki maskujące, chłopaki napełniają worki piaskiem, przygotowują blok-posty na drogach itp. Modlimy się wspólnie kilka razy dziennie, jest dobra atmosfera, wzajemna życzliwość i pomoc, duże zaangażowanie ludzi.
Doświadczam też ogromnej pomocy z Polski, mnóstwo znajomych pisze, dzwoni, wspiera…
Na razie najważniejsze jest obronić się przed wrogiem z zewnątrz i przed nienawiścią w sercu, więc wspierajcie nas modlitwą. Powiedzcie księżom, że bardzo ważna jest wspólna modlitwa z ludźmi w kościołach (adoracje, kościoły otwarte dla modlitwy i rozmowy), bo odbudowanie wspólnoty, to czego potrzebujemy najbardziej i na Ukrainie i w Polsce.
Jeśli chodzi o pomoc materialną, to trochę napisałem na fb https://www.facebook.com/jargasiorek/ Ale tak naprawdę, to rany (i duchowe i fizyczne) będziemy leczyć po bitwie, więc wtedy najwięcej pomocy będzie trzeba. Wszystko zależy, jak się sytuacja rozwinie.
Przekażcie moje serdeczne pozdrowienia dla ks. Biskupa i wszystkich współbraci
Z Panem Bogiem”
więcej
BeeCode 2019