Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski we Włocławku

Aktualności

List Biskupa Ordynariusza do prezbiterów i wiernych świeckich Kościoła Włocławskiego w ponurym czasie epidemii i walki o życie

„Nie bójcie się, Siostry i Bracia, duchowni i świeccy! Zjednoczmy się w modlitwie, w sprzeciwie, w obronie świątyń, podstawowych ludzkich i chrześcijańskich wartości, w obronie prawa do życia! Rodzice, przypomnijcie sobie, że Waszym zadaniem jest wychowywać mądrych, świadomych i mężnych chrześcijan, Polaków i obywateli!” – zaapelował w „liście do prezbiterów i wiernych świeckich Kościoła Włocławskiego w ponurym czasie epidemii i walki o życie” biskup włocławski Wiesław Mering.

więcej

Wieczór modlitwy za zmarłych – parafialne zaduszki na Zawiślu

Boże, Ty pragniesz zbawienia ludzi i hojnie udzielasz przebaczenia, prosimy Ciebie, abyś za wstawiennictwem Najświętszej Maryi zawsze Dziewicy i Wszystkich Świętych, dopuścił sługi i służebnice Twoje, którzy z tego świata zeszli, do udziału w wiecznej szczęśliwości.

 

  

więcej

Wieczór modlitwy za zmarłych – parafialne zaduszki na Zawiślu

W poniedziałek (2 listopada) we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości na parafialne zaduszki, które rozpoczniemy o godz. 20:00. Prosimy przynieść kartki z imionami zmarłych, które złożymy w koszu przed ołtarzem. Naszych bliskich zmarłych, w sposób szczególny tych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej w minionym roku, będziemy polecać w modlitwie Panu życia i śmierci.  Continue reading „Wieczór modlitwy za zmarłych – parafialne zaduszki na Zawiślu”

więcej

Dekretu Biskupa Włocławskiego

Dekretu Biskupa Włocławskiego udzielającego dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy św. oraz wprowadzającego inne zarządzenia z tym związane.

więcej
BeeCode 2019